23 Ocak 2019, Çarşamba
   
Yazı Boyutu

Ayvaz Suyu Tepkisi

niksar_su_cesit

Tokat İl Özel İdaresi 167 Sayılı Yer altı Suları Kanununun 4. Maddesi ni ele alarak Niksar Ayvaz Suyuna sahip çıktı.

İl Özel İdaresinin Niksar Ayvaz Suyuna sahip çıkarak Belediyenin elinden almak isteği Niksar'da tepkilere neden oldu.

Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar konu ile ilgili Gazetemize bilgiler verdikten sonra Niksar'daki Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Parti temsilcileri ile birlikte toplantı yaptı.

Niksar NURİ PARK salonundaki toplantıya Belediye başkanı Duran Yadigar, Siyasi Parti yöneticileri, İl Genel Meclisi üyeleri, Oda, Vakıf Dernek temsilcileri katıldı.

Niksar Ayvaz Suyu ile ilgili yapılan toplantıya iştirak eden STKL temsilcileri ve siyasi partiler Ayvaz Suyu konusunda kimseye taviz vermeyeceklerini, hukuki zeminlerde hak arayışının sürdürülmesini istediler.

Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar konu ile ilgili kısa bilgi verdikten sonra konunun daha iyi anlaşılması için hazırlanan kitaplar dağıtıldı, slayt gösterisi ile konu daha detaylı anlatıldı.

Avvaz Suyunun bugünki konumunu anlatan Başkan Yadigar; arkadaşlar  konuyu biz yakından takip ediyoruz, İl Özel İdaresi yetkilileri ile de sayın Valimizle de konuyu detaylı konuştuk, ancak bugünki sürece ne yazıkki geldik, bizler yapmamız gereken çalışmaları yapıyoruz, sizlerin düşünceleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön vereceğiz, konu bizlerin  mücadelesinin dışında Niksar'ın haklarının korunmasıdır, burada her şeyi konuşalım ona göre çalışmalara devam etmek istiyoruz" dedi.

Ayvaz Suyu konusunda Belediye Avukatı Şerife Oğuz'da konu hakkında toplantıya katılanlara bilgi verdi.

STK temsilcileri ayrı ayrı söz aldılar konuyu uzun uzun tartıştılar, konunun çözümü için Belediye Başkanının başkanlığında STK temsilcileri ile Vali Şerif Yılmaz'ı ziyaret edilmesi kararlaştırıldı.

Niksar Ayvaz Suyunun Özel idareye devrini kimse kabul etmediğini her türlü hukuki zeminde hak arayışının sonuna kadar yapılması için Belediye Başkanına destek sözü verildi.

kaynak:yesilniksar.com

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün164
mod_vvisit_counterDün2419
mod_vvisit_counterBu Hafta5526
mod_vvisit_counterBu Ay37000
mod_vvisit_counterToplam16840789

Şu anda 22 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız