19 Temmuz 2018, Perşembe
   
Yazı Boyutu

Ayvaz Suyu Tepkisi

niksar_su_cesit

Tokat İl Özel İdaresi 167 Sayılı Yer altı Suları Kanununun 4. Maddesi ni ele alarak Niksar Ayvaz Suyuna sahip çıktı.

İl Özel İdaresinin Niksar Ayvaz Suyuna sahip çıkarak Belediyenin elinden almak isteği Niksar'da tepkilere neden oldu.

Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar konu ile ilgili Gazetemize bilgiler verdikten sonra Niksar'daki Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Parti temsilcileri ile birlikte toplantı yaptı.

Niksar NURİ PARK salonundaki toplantıya Belediye başkanı Duran Yadigar, Siyasi Parti yöneticileri, İl Genel Meclisi üyeleri, Oda, Vakıf Dernek temsilcileri katıldı.

Niksar Ayvaz Suyu ile ilgili yapılan toplantıya iştirak eden STKL temsilcileri ve siyasi partiler Ayvaz Suyu konusunda kimseye taviz vermeyeceklerini, hukuki zeminlerde hak arayışının sürdürülmesini istediler.

Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar konu ile ilgili kısa bilgi verdikten sonra konunun daha iyi anlaşılması için hazırlanan kitaplar dağıtıldı, slayt gösterisi ile konu daha detaylı anlatıldı.

Avvaz Suyunun bugünki konumunu anlatan Başkan Yadigar; arkadaşlar  konuyu biz yakından takip ediyoruz, İl Özel İdaresi yetkilileri ile de sayın Valimizle de konuyu detaylı konuştuk, ancak bugünki sürece ne yazıkki geldik, bizler yapmamız gereken çalışmaları yapıyoruz, sizlerin düşünceleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön vereceğiz, konu bizlerin  mücadelesinin dışında Niksar'ın haklarının korunmasıdır, burada her şeyi konuşalım ona göre çalışmalara devam etmek istiyoruz" dedi.

Ayvaz Suyu konusunda Belediye Avukatı Şerife Oğuz'da konu hakkında toplantıya katılanlara bilgi verdi.

STK temsilcileri ayrı ayrı söz aldılar konuyu uzun uzun tartıştılar, konunun çözümü için Belediye Başkanının başkanlığında STK temsilcileri ile Vali Şerif Yılmaz'ı ziyaret edilmesi kararlaştırıldı.

Niksar Ayvaz Suyunun Özel idareye devrini kimse kabul etmediğini her türlü hukuki zeminde hak arayışının sonuna kadar yapılması için Belediye Başkanına destek sözü verildi.

kaynak:yesilniksar.com

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Son Mesajlar

 • Görüntülenecek mesaj yok
 • niksar 360

  Mekke Canlı Yayın

  forum

  Albümden Resimler

  
  Hüseyingazi Köyü Camii
  Hüseyingazi Köyü Camii

  Giriş Yap

  mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
  mod_vvisit_counterBugün1304
  mod_vvisit_counterDün1330
  mod_vvisit_counterBu Hafta5139
  mod_vvisit_counterBu Ay21598
  mod_vvisit_counterToplam16580019

  Şu anda 47 ziyaretçi online.
  Facebook Sayfamız

  Niksar Hava Durumu

  Niksar  

  Facebook Sayfamız