23 Ocak 2019, Çarşamba
   
Yazı Boyutu

Ayvaz'da Sular Ne Zaman Durulacak?

niksarayvaz

İsmi Niksar'la özdeşleşen Ayvaz Suyu, Tokat İl Özel İdaresi'ne devredildi.

İsmi Niksar'la özdeşleşen Ayvaz Suyu, Tokat İl Özel İdaresi'ne devredildi. MHP Niksar İl Genel Meclis Üyesi Durmuş Kılıç, yapılan oylamada ret oyu verdiğini belirterek; “Sayın Valimizin meclisten geçen bu yanlış karara onay vermeyeceğine, bir şehrin kaderiyle oynamayacağına canı gönülden inanıyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclis Üyesi Durmuş Kılıç'tan Niksarlıları kahreden haber geldi. Bin 400 yıldır akan, Allah'ın Niksar'a bahşettiği ve adı şehir ile özdeşleşen Niksar Ayvaz Suyu İl Özel İdaresine geçti. MHP İl Genel Meclis Üyesi Durmuş Kılıç, İl Genel Meclisinin Nisan ayı gündeminde yer alan Ayvaz Suyu'nun komisyonun hazırladığı rapora binaen Meclis kararıyla İl Özel İdaresine devredildiğini açıkladı.

İl Genel Meclis Üyesi KILIÇ: “Yüreğim Yaralandı”

Ayvaz Suyu'nun İl Özel idaresine devrine ilişkin yapılan görüşmelerde çok direndiğini ve oylamada “Hayır” dediğini aktaran İl Genel Meclis Üyesi Kılıç; “Ak Parti Niksar İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Sapçı, Halis Kütükçü ve Ekrem Altun'un oylamaya destek vermesi yüreğimi yaraladı” dedi.

Kararın Ak Partili üyelerin desteğiyle meclisten geçtiğini belirten Durmuş Kılıç, “Ak Partililer dışında diğer tüm meclis üyelerinin red oyu verdiklerini belirtti. MHP Meclis Üyesi Kılıç, mücavir alan sınırları içerisinde bulunan ve kullanım ruhsatının Belediye'ye ait olduğu bir kaynak suyunun özel idare bünyesine geçmesinin yanlış olduğunu ifade etti. Kılıç; “Meclisten geçen bu yanlış karara sayın Valimizin onay vermeyeceğine, bir şehrin kaderiyle oynamayacağına canı gönülden inanıyorum” diye konuştu.

Öte yandan Tokat Valisi Şerif Yılmaz'ın onaylaması halinde Ayvaz Suyu'nun 10 yıllığına ihale edileceği öğrenildi.

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Son Mesajlar

 • Görüntülenecek mesaj yok
 • niksar 360

  Mekke Canlı Yayın

  forum

  Albümden Resimler

  
  Niksar Hüseyingazi Köyü-8
  Niksar Hüseyingazi Köy...

  Giriş Yap

  mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
  mod_vvisit_counterBugün2368
  mod_vvisit_counterDün1340
  mod_vvisit_counterBu Hafta5311
  mod_vvisit_counterBu Ay36785
  mod_vvisit_counterToplam16840574

  Şu anda 19 ziyaretçi online.
  Facebook Sayfamız

  Niksar Hava Durumu

  Niksar  

  Facebook Sayfamız