12 Aralık 2018, Çarşamba
   
Yazı Boyutu

Ayvaz Suyu Niksarlının Malıdır

niksarayvaz

Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar son günlerde “Ayvaz Suyu Fabrikası” nın birilerine “peşkeş” çekileceği söylentilerine açıklık getirdi.

Belediye Başkanı Yadigar yaptığı basın açıklamasında, “Böyle bir şeyin olması mümkün değildir, bu zamana kadar kimseyle bir şey konuşmadık, görüşmedik, bunlar tamamen dedikodudur” dedi.

Başkan Yadigar açıklamasının devamında şunları söyledi; “Niksar ayvaz suyu fabrikasının Ayvaz Su Şişeleme A.Ş ile ilgili davası 7 Temmuz tarihinde belediye lehine tahliye kararıyla sonuçlandı. Biz Niksar Belediyesi olarak yerel yönetim olarak Niksar'ın hak ve menfaatlerini en üst düzeyde korumak için özellikle hukuki yollarla ilgili ve doğru zamanda yapılması gereken prosedürü yerine getirerek bu tahliye kararının çıkmasında gerçekten büyük bir uğraş verdik. Tabi ki bu konuda avukatımıza teşekkür ediyorum. Avukatımıza teknik destek sağlayan Mustafa Tahmisçioğlu abimize emekli hakim abimize teşekkür ediyorum. Bu süreçte şu anda gerekçeli kararın çıkmasını beklemekteyiz. Biz Niksar ayvaz suyunu göreve geldiğimizde Niksar'ın bir namusu gibi değerlendirerekten, Niksar'a kazandırmanın heyecanıyla göreve geldiğimizden bugüne kadar mücadele verdik. Bütün amacımız Ayvaz Suyunu Niksar'a kazandırmaktı. Bizim herhangi bir kişi ya da kuruluşla Ayvaz Suyunun Belediyemize geçmesinden sonra birilerine vermeye dönük hiçbir görüşmemiz olmamıştır. Bu konuda kesinlikle bir gelişme yada görüşme olmamıştır. Bizim derdimiz Niksar Ayvaz Suyunun Niksarlının en üst düzeyde değerlendireceği hale gelmek, geçmişte olduğu gibi. Bu ya belediye tarafından işletilerek ya da Niksarlı tarafından işletilerekten bu fabrikanın tahliyesinden sonra düşünülmesi değerlendirilmesi, ilgili kent konseyi gibi meclisimiz, encümenimiz gibi çeşitli karar organlarında istişare ile değerlendirilecek bu konu. Bu konuda benim tek başıma bir tasarrufta bulunmam mümkün değil. Bu konuda tek başıma birileriyle görüşme yapıp birilerine sana vereceğim gibi falan sözler söylemem mümkün değil. Zaten benim görev anlayışıma da ters. Böyle bir gelişme yoktur. Burada tamamen Niksarlının menfaatini kollayıcı yaklaşım içerisinde bir çalışma vardır. Geçmişten ders alarak geleceğe umutla heyecanla, bütün gelişmeler de olumlu yönlendirmekle uğraşmaktayız. Bütün halkımıza şunu belirtmek istiyorum; biz Niksarlının mutluluğu için geleceği, çocuklarının geleceği için Niksar'ın gelecekte Turizm de parlayan yıldızı olarak turizm pastasından hakkı olan payı alması için olağan üstü gayret içerisindeyiz. Böyle bilinmesini istiyorum. Bunun dışında spekülatif söylemler ya da konulara kulak verilmesi bizi üzüyor. Böyle şeyler bizim enerjimizi de asla etkilemez. Çünkü biz enerjimizi, gücümüzü, moralimizi tamamen Niksar halkımızdan alıyoruz. Geleceğe de müthiş ve umutlu bakıyoruz” dedi. (niksardanismend.com)

 

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün844
mod_vvisit_counterDün1124
mod_vvisit_counterBu Hafta3353
mod_vvisit_counterBu Ay23208
mod_vvisit_counterToplam16773893

Şu anda 41 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız