21 Ağustos 2018, Salı
   
Yazı Boyutu

Ayalan'dan Hastane Müjdesi

akp_sukru_ayalan

Tokat Milletvekili ve AKP MKYK Üyesi Şükrü Ayalan, 30 yataklı Almus Devlet Hastanesi'nin iki hafta içerisinde inşaatına başlanacağı müjdesini verirken, Recep Yazıcıoğlu Kadın Doğum Hastanesinin Bölge Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi olarak projesinin onaylanmasının ardından mevcut binanın Recep Yazıcıoğlu Kadın Doğum Hastanesi tadilat ve güçlendirme projelerinin hazırlanacağını açıkladı.

Tokat Milletvekili ve AKP MKYK Üyesi Şükrü Ayalan, Tokat'ın Almus, Niksar, Zile ve merkez Vali Recep Yazıcıoğlu Hastanesi ile ilgili olarak sağlık alanında yapılan yatırımlarla ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı. Ayalan, İhale bedeli 4.648 milyon TL olarak belirlenen 30 yataklı Almus Devlet Hastanesi'nin ihale sürecinin tamamlandığını ifade ederek, Toplam kapalı alanı 4500 m² olan Almus Devlet Hastanesi'nin inşaatına iki hafta içerisinde başlanılacağı müjdesini verdi.

Ayalan açıklamasında Niksar ve Zile Devlet Hastanesi ile Bölge Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesiyle ilgili olarak şu bilgilere yer verdi;

Niksar Devlet Hastanesi

100 yataklı Niksar Devlet Hastanesi'nin tamamlanan projeleri Sağlık Bakanlığı tarafından TOKİ'ye gönderildi. Hastane inşaat ihalesinin Temmuz ayının ilk haftasında yapılması planlanmaktadır.

Zile Devlet Hastanesi

100 yataklı Zile Devlet Hastanesi'nin projeleri 15 Haziran'da tamamlanarak Sağlık Bakanlığı'na teslim edilmiştir. Projeler bu hafta içerisinde TOKİ'ye teslim edilecektir. Hastane inşaat ihalesinin Temmuz ayının ilk haftasında yapılması planlanmaktadır.

Bölge Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi

Recep Yazıcıoğlu Kadın Doğum Hastanesinin Bölge Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi olarak kullanılması yönündeki olumlu rapor Sağlık Bakanlığına ulaşmıştır. Raporun onaylanmasının ardından mevcut binanın (Recep Yazıcıoğlu Kadın Doğum Hastanesi) tadilat ve güçlendirme projeleri hazırlanacaktır." (Yeşil Niksar)

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1092
mod_vvisit_counterDün1439
mod_vvisit_counterBu Hafta2531
mod_vvisit_counterBu Ay24911
mod_vvisit_counterToplam16621099

Şu anda 71 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız