24 Ocak 2019, Perşembe
   
Yazı Boyutu

Rektör Seyfikli Söz Verdi

Rektör Seyfikli Söz Verdi.

GOP Üniversitesi Rektörü Zehra Seyfikli Niksar'da 4 yıllık Yüksek Okul için söz verdi. " arkadaşlar Niksar'a daha öncede sözümüz vardı, 4 yıllık Yüksek Okul için YÖK e yazımızı göndereceğiz" dedi.

GOP Üniversitesi Rektörü Zehra Seyfik'liyi ziyaret eden AK Parti ilçe Başkanı Sadullah Karataş ve Gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin Rektör Seyfikli ile çeşitli görüş alışverişinde bulundular.

Karataş ve Bilgin, Niksar'da açılması gündemde olan 4 yıllık Yüksek Okul için yapılan çalışmaları dile getirdiler ve konuyu YÖK Başkanın bildiğini ve takip ettiğini, daha önce Niksar heyetinin YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ı ziyarete de konuşulduğu hatırlatıldı.

GOP Üniversitesi Rektörü Zehra Seyfikli de ziyarette; arkadaşlar biz Üniversite olarak olumlu olan her şeye destek veriyoruz, Üniversitemizin geldiği bugün ki konum çok önemlidir, dışarıdan belki çalışmalarımız çok dikkat çekmeyebilir ama, yaptığımız ilmi çalışmalarla ülkemize hizmet ettiğimizden kimsenin şüphesi olmasın, önemli çalışmalar yaptık, bunlar yanlış anlaşılmışta olabilir ama önemli olan sonuca bakmaktır. Üniversite olarak bizlerin elindeki yetişmiş kadrolarla ülkemizde yeni kurulan Üniversitelere çok sayıda Bilim insanı verdik, 2 tane Üniversitenin Rektörü bizim arkadaşlarımız olmuştur. Üniversitelere verdiğimiz  Öğretim ütesi ise azımsanmayacak kadar çoktur ve giden arkadaşlarımızda kendi alanlarında başarılı insanlardır, biz yaptığımı çalışmalarla, hem Tokat'a hem de ülkemize güzel hizmetler yaptığımıza inanıyoruz" dedi.

Tokat merkez ve ilçelerdeki çalışmalarla ilgilide bilgiler veren Seyfikli; " biz Tokat merkez den daha çok ilçelerimizden tam destek aldık, Tokat merkez maalesef çalışmalarımızı yeterince dikkate almadı, bakınız her yıl yaptığımız Gençlik şenlikler dolayısı ile bu sene biraz daha buruk kutlama yaptık, şenlik dolayısı ile yapılan harcamalar denetlemelerde tenkit edildiği için 2 yıldır harcamalarda kısıtlamaya gidiyoruz, öğrencilerimizde doğal olarak yapılan Gençlik haftasında tanınmış bir sanatçıyı görmek istiyorlar, bizim Gençlik şenliğinden sonra aynı hafta Tokat'lı bir iş adamı bir önemli sanatçıyı Tokat'a getirmiş, bu sanatçı geldiğinde bizlerle konuşulsa idi, hem bizim öğrencilerimiz sanatçıyı az ücretle izleme imkanı olurdu, hem de ilgili firmanın yükü azalırdı, Tokat güzel bir geceyi yaşarken bizim de öğrencilerimiz coşkuya ortak olup katkı sağlamış olurdu, işte biz bu kopukluğu anlatmaya çalışıyoruz" dedi.

Rektör Seyfikli ziyarette önemli konuları Bilgin ve Karataş'la paylaştı ve düşünceleri içinde önemli açıklamalarda bulundu. Bilgin; sayın Rektörüm yapılan güzel çalışmalar var, yapılan çalışmaları bizler kısmen yazabildik, neden bu çalışmalar daha yoğun anlatılamıyor" dediğinde; "Cemalettin bey haklısın bizim çalışmalarımız ilmi ve bilim üzerine, tabi ki halkımızı da ilgilendiren çalışmalar var, siz de bir kısmını dile getirmişsiniz, halktan kopuk değiliz ama ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu da görüyoruz, biz yaptığımız çalışmalarla Üniversitemize , bölgemize ve ülkemize güzel hizmetler yaptığımızı düşünüyoruz, artık yapılan çalışmaların kabulü ve taktiri halkımıza kalmış bir şey" dedi.

Bilgin tekrar şunları dile getirdi; sayın hocam Rektörlük seçimi var sizin etkiniz olacaktır" dediğinde.  Seyfikli; " ben nu konuda kesinlikle taraf olmayacağım, 2 dönem hizmet yaptım benim bir kişiyi desteklemem veya şu arkadaşım olmalı demem söz konusu değildir, bu tür hareketler bana da karşı tarafa da zarar verir, yeni gelecek arkadaş kendi düşüncesi ve çalışma prensibi ile ortaya çıkacaktır" dedi. Bilgin; sayın Hocam burada Doktora yapan insanlar var kadro konusunda sayın YÖK ün çalışmaları var kadroda sıkıntımı var" sözüne; Cemalettin bey tezli ve doktora yapan arkadaşların kadro sıkıntısı yok gerekenleri yapıyoruz bu konuda bir sıkıntı söz konusu değildir, konu ile tekrar ilgileneceğim, ancak Doçentlik kadrosu konusunda sıkıntımız var, konuyu YÖK yönetimine ilettim artık taktir kendilerinindir" dedi.

GOP Üniversitesi Rektörü Seyfikli ile sıcak ve samimi sohbetten sonra Bilgin ve Karataş Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Kasap'ı ziyaret ettiler, Ali Kasapla Niksar'daki çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular. Niksar Meslek Yüksek Okulu çalışmaları ve İstanbul'da yapılan etkinlik hakkında düşüncelerini paylaştılar. Prof. Dr. Ali kasap'a; "hocam Zile ikinci Yüksek Okul için müracaat ediyor, Niksar daha duruyor artık siz Niksar'ın temsilcisisiniz, bu konuda sizin düşünceniz ve desteğiniz önemli" dendiğinde; "arkadaşlar tabi ki Niksar'da bir Yüksek okul açılması benimde idealimdir, Rektör hanım söz vermişse mesele yok, Niksar zaten her güzelliği hak ediyor, eski Tekel binasının çalışmaları kısa zamanda tamamlandığında her şey daha da güzel olacaktır, bizler sizlerin sesiyiz, gözü ve kulağıyız, Tokat bu dönemde daha çok hizmet yapabilmeli, sayın YÖK Başkanımız sayın Yusuf Ziya Özcan ve iki değerli insanımız olan sayın Yekta Saraç ve sayın Mehmet Akif Aydın beyler Tokat'lı  bu Tokat için çok önemlidir, Tokat Üniversite konusunda altın yıllarını yaşamalıdır" dedi.

Bilgin ve Karataş Prof. Dr. Ali Kasap ile yaptıkları samimi sohbetten sonra diğer ziyaretler için ayrıldılar.

500 Kişilik Yurt Temeli Atılıyor.

Niksar'da yapılacak olan 500 öğrenci kapasiteli Yüksek Öğrenim öğrenci Yurt temeli önümüzdeki günlerde temeli atılıyor.

Niksar Öğrenci Yurdu yer teslimi Niksar Belediyesince ilgili kuruma teslim edilmesinden sonra, Tokat Bayındırlık İl Müdürlüğü çalışmaları hızlandırarak bölgenin yapısına uygun bir şeklide proje çalışmalarını tamamlamışlardır.

Bayındırlık İl Müdürü Feriha Koç'u ziyaret eden Karataş ve Bilgin  çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular. İl Müdürü Koç; " Niksar çok güzel bir projeye kavuştu, Niksar'ın ekip çalışması bizleri mutlu ediyor, birlikte çalışmanın meyvelerini de yapılan çalışmaların sonucunda görüyoruz, Yurt yapımında Niksar ekibinin gayretlerini gördük ve mutlu sona hep birlikte kavuştuk, Niksar için yapılan çalışmamız bakanlığımız tarafından taktirle karşılandı, yakın zamanda Niksar Yurt binasının temelini atacağız" dedi.

Bayındırlık İl Müdürlüğü ziyaretinde Karataş; " sayın müdürüm buraya 6 daireli Lojman yaptırmakta istiyorduk bu konuda çalışmalarımız oldu ne yapabiliriz" dediğinde; " Sadullah bey Yurt alanı belli,  buraya Yurt binasını ancak yerleştirdik, güzel bir proje yapıldı bu projeyi bozmamak gerekir alanda yer müsait değil" dediğinde yapılan çalışma incelendi ve alanın müsait olmadığı ve yeni yapılacak çalışma ile Yurt binasının yapımının gecikeceği dikkate alınınca, yapılacak çalışmaların aksamaması için, Yurt binası yapımından geçici olarak vazgeçilebileceği belirtildi.

Bayındırlık İl Müdürü Koç'un ziyaretinden sonra, ziyaretler son buldu.

 

Kaynak: Yeşil Niksar

 

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün941
mod_vvisit_counterDün2419
mod_vvisit_counterBu Hafta6303
mod_vvisit_counterBu Ay37777
mod_vvisit_counterToplam16841566

Şu anda 32 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız