09 Aralık 2018, Pazar
   
Yazı Boyutu

3.Etap TOKİ Tapu Devri

toki3etap

Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar, Derebağ Mahallesinde 3. Etap TOKİ Konutları inşaatının başladığını belirterek, tapu devrini yaptıklarını söyledi.

Başkan Yadigar; “ bizden önceki dönemde yapılan 1. ve 2. Etap TOKİ’lerde 500 konut yapımında 11 daire karşılığında arsalar TOKİ’ye devredilmişti. Biz 3. Etap TOKİ’de 296 daire yapılacak, arsaları bu yapılacak konutların daire olarak değil de nakit alarak anlaştık. 464 bin 223 TL nakitle anlaşarak, bunun 64 bin TL’sini peşin, kalan miktarını da 4 eşit taksitle bize ödeyecektir”, dedi.

Niksar’ın menfaatlerini korumak anlamında, konut karşılığında belediye adına alındığında bakış açısı değişeceğinden nakit olarak anlaştıklarını vurgulayan Başkan Yadigar, TOKİ inşaatının biran önce başlaması anlamında, TOKİ idareci ile 13 dönüme yakın arsa karşılığı nakit anlaşma yaptıklarını kaydetti.

TOKİ yetkililerinden talepleri olduğunu belirten Başkan Yadigar, yerleşim noktasında TOKİ’nin sosyal faaliyet alanlarının, yerleşimi noktasında kendileri ile koordine etmelerini istedi.
Derebağ Mahallesinde bulunan Şelale’nin sularının kesik olduğuna değinen Başkan Yadigar, şelaleye su getiren ark, 3. Etap TOKİ çalışmaları çerçevesinde TOKİ alanından geçmektedir. Şu anda bu alandan geçen ark, çalışmamaktadır. Çünkü konutların yapımını müteakip arkın, tekrar faaliyete geçebileceği durumu ortaya çıktı”, dedi.

(yesilniksar.com)

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1189
mod_vvisit_counterDün8041
mod_vvisit_counterBu Hafta16665
mod_vvisit_counterBu Ay19734
mod_vvisit_counterToplam16770419

Şu anda 23 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız