24 Ocak 2019, Perşembe
   
Yazı Boyutu

Ayvaz Suyu Dünyada İkinci Sırada

ayvazsuyu ozdilek

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Ayvaz Su İşletmesinde yaptığı açıklamada; “Ayvaz Suyu kalite sıralamasında dünyanın ikinci suyudur” dedi.

Kalitesi ve lezzeti ile Evliya Çelebi’nin meşhur Seyahatnamesinde; “Şehrin kıble tarafı dışında, haylice mesafede güzel ve küçük binalı bir ılıca vardır. Suyu çok faydalıdır. Gayet güzel ve lezzetli hayat suyudur. Birçok hastalığa faydalı olduğundan dört taraftaki memleketlerden Temmuz’da biraya nice bin aile gelip tedavi için yıkanırlar, suyundan içip memleketlerine dönerler. Meşhur ve güzel bir ılıcadır” sözleri ile bahsettiği Ayvaz Suyu yatırımlar ile büyümeye devam ediyor.

 Son olarak bardak makinesi yatırımı ile kapasitesi iki katına çıkarılan Ayvaz Su İşletmesinde açıklamalarda bulunan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “İlçemizin ve ülkemizin 1400 yıllık şifa kaynağı olan Ayvaz Suyumuzu tüm sofralara ulaştırmak için gerekli ne çalışma varsa yapıyoruz. Dünyada kalite olarak ikinci suyuna sahibiz. Geçmişte ilçe ve ülke ekonomisine büyük kazançlar getiren Ayvaz Suyumuzu kalkındırmak adına çalışmalarımız ve yatırımlarımız sürecek” dedi.

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün874
mod_vvisit_counterDün2419
mod_vvisit_counterBu Hafta6236
mod_vvisit_counterBu Ay37710
mod_vvisit_counterToplam16841499

Şu anda 90 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız