24 Ocak 2019, Perşembe
   
Yazı Boyutu

Gazi Osman Paşa Üniversitesi’nin Başarı Tablosu Kıskandırıyor

gop basari

University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı Türkiye'deki üniversitelerin 2015-2016 akademik sıralama sonuçlarını açıkladı.

Gazi Osman Paşa Üniversitesi tüm kısıtlı olanaklarına karşın sıralamada en iyi üniversitelerin arasında yer almayı başardı.

Gazi Osman paşa Üniversitesi, öğretim üyesi başına düşen 2014 yılı makale sayısı puanı, öğretim üyesi başına düşen 2014 yılı atıf sayısı (2012-2014 yılları arası yayınlanan makalelere verilen ) puanı, öğretim üyesi başına düşen toplam bilimsel doküman (yayın, tebliğ vb.) sayısı puanı, doktora öğrenci sayısının toplam öğrenci içindeki yüzdesi puanı ve Öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı puanının gösterildiği, Tüm Üniversitelerin Genel Puan Tablosu'nda 134 üniversitenin arasından, bir çokı büyük üniversiteyi arkasında bırakarak 40.sırayı aldı.

Gazi Osman Paşa Üniversitesi, 72 üniversitenin bulunduğu 2000 Yılından Önce Kurulan Üniversiteler Sıralaması'nda 38'nci,  yine 72 tıp üniversitesinin bulunduğu Tıp Fakültesi Olan Üniversiteler Sıralaması'nda 29 uncu, 95 üniversitenin yer aldığı Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması'nda 500-549 puan aralığı ile inci sırada yer almıştır.

Gazi Osman Paşa Üniversitesi dünyada ilk %10'a giren 155 üniversiteden birisi

Dünya üniversiteleri, 8 sıralama kurumu tarafından her yıl sıralanıyor.

Bu sıralama kurumları; ARWU, Leiden, NTU (HEEACT), SciMago, QS, THE (Times), Webometrics ve ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP (University Ranking by Academic Performance) Laboratuvarı'dır.

URAP, kurulduğu 2009'dan bu yana her yıl dünyanın akademik performansı en iyi olan 2000 üniversitesini sıralamaktadır.
URAP dünya sıralaması ile dünyada ilk %10'a giren üniversitelerimiz, dünyadaki yerlerini öğrenebilmektedir.

URAP tarafından diğer dünya sıralamaları da dikkate alınarak yapılan bu çalışmada, 155 üniversitemizin en az bir dünya sıralamasında yer aldığı belirlenmiştir.

İlk 4 gruptaki toplam 76 üniversite, dünyanın en iyi %10'luk diliminde yer alma başarısını gösteren üniversitelerimizdir ve Gazi Osman Paşa Üniversitesi  dünyanın %10'luk diliminde yer alma başarısını gösteren bir üniversitedir.

Kaynak: niksardanişmend

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün808
mod_vvisit_counterDün2419
mod_vvisit_counterBu Hafta6170
mod_vvisit_counterBu Ay37644
mod_vvisit_counterToplam16841433

Şu anda 26 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız