24 Ocak 2019, Perşembe
   
Yazı Boyutu

Niksar Milli Eğitim Ücretsiz Kurslar Verecek

niksar mem kurs

Sınavlara dershanelerde hazırlanan öğrenciler için alternatif Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi.

Üniversiteye giriş sınavlarına dershanelerde hazırlanan öğrenciler için alternatif Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) geldi. Bakanlık talimatıyla, Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede açılacak kurslarda son üç yıl içerisinde mezun olmuş, herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşememiş gençler açılacak bu kurslardan ücretsiz şekilde yararlanabilecek.

Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Şavlı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kursların Eylül ayı itibariyle başlayacağını belirterek; “Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2014 yılından itibaren sadece örgün eğitim öğrencilerine verilen 2015-2016 eğitim öğretim yılında ise kapsamı genişletilen destekleme ve yetiştirme kurslarından artık mezun durumda olup, Yüksek Öğrenim Kurumlarına yerleşemeyen öğrencilerimiz de faydalanabileceklerdir. Bu kapsamda; Milli Eğitim Müdürlüğümüz çalışma hayatında yakaladığı ekip ruhunu bu işe de yansıtarak tüm kurumları ve birimleri ile mezun öğrencilerimize ulaşmaya çalışmaktadır.

Bu kapsamda, Halk Eğitim Merkezimiz el ilanları, pankart, broşür hazırlayarak, okul müdürlerimiz de gerek adres ve telefon bilgilerinden, gerek sosyal medya aracılığı ile, son üç yıl içerisinde mezun olmuş, yükseköğrenime yerleşememiş öğrencilerimize ulaşmaya çalışmaktadır. Müdürlüğümüz de daha fazla öğrenciye ulaşmak adına belediyemizden ve siz basınımızın güzide temsilcilerinden bu çalışmamıza katkı sağlamanızı talep ediyoruz. Belediyemizle görüşerek anons sistemi aracılığı ile halkımıza duyuru yapılmasını talep edeceğiz. İlçemiz gençliğinin daha iyi yerlere gelmesi adına sizlerinde katkılarını bu yönde bekliyoruz. Bizim planlamamızla 3-28 Ağustos tarihleri arası aday kayıtları başlayacak, 12 Eylül'de kurs başlangıç tarihi olarak belirledik” dedi.

Şavlı açıklamasının devamında şunları ifade etti; “Mezun olmuş öğrencilerimiz için kurs yeri olarak Danişmend Gazi Lisesi'ni düşündük, diğerleri zaten belirlediğimiz okullarda devam edecek. 3 Ağustos tarihinde başlayacağız ve 28 Ağustos tarihine kadar kayıtları alacağız. Tabi bu 28 Ağustos'a kadar olan tarih bizim temennimizdir belki bir hafta daha uzatabiliriz süreyi. Hedefimizde 600-700 kişiye ulaşmak ve kurslara katılmalarını sağlamaktır. Şu anda 500 kişiye kurs verebileceğimiz hazırlığımız var. Kurslar tamamen ücretsizdir, kurumumuz bünyesinden karşılanacaktır” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Şavlı açıklamasını; “Ayrıca son zamanlarda medyadaki haberlerden dolayı vatandaşlarımızın kafasında bir karışıklık oluşmasın diye bunu belirtmemizde fayda var. Dershanelerin geri dönüşümü kesinlikle mümkün olmayacak bitti!. Milli Eğitim müfredatında dershanenin karşılığı yok o bitti, nokta konuldu. Ancak temel liseye dönüşmeyen yada dönüşmek istemeyen dershaneler ancak kurs olabilir. Yani dershane formatı artık yok. Tabi onunda yine izinleri Milli Eğitimden alınacak. Bizim amacımız dershanenin yerini doldurmak değil, çocuklarımızın eksik yönlerini tamamlamak adınadır. Bir çıkar elde etmiyoruz, hiçbir ücret talep etmiyoruz. Bu kurslarımız da bundan sonra da sürekli halde devam edecektir” şeklinde noktaladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Şavlı'nın makam odasında yapılan basın açıklamasında Şube Müdürleri Bedir Arslan, Mücahit Gül ve Halk Eğitim Müdürü Bünyamin Çelik'te yer aldı.

Kaynak: http://www.niksardanismend.com/

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün951
mod_vvisit_counterDün2419
mod_vvisit_counterBu Hafta6313
mod_vvisit_counterBu Ay37787
mod_vvisit_counterToplam16841576

Şu anda 33 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız