24 Ocak 2019, Perşembe
   
Yazı Boyutu

Niksar Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu'na Kavuşuyor

niksar myo

NİKSAR, UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEK OKULU'NA KAVUŞUYOR..!

Önceki yıllarda Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından alınan kuruluş kararı, Bakanlar Kurulunca da onaylanan; 4 Yıllık Fakülte düzeyinde eğitim verecek, Niksar Uygulamalı Bilimle Yüksek Okulumuzun inşaat ihalesi 21 Temmuz 2015 günü yapılıyor. Yer tesliminden itibaren 570 günde bitirilmesi şartnamede öngörülen hizmet binası; zeminle birlikte 4 kat ve 7561 m2 kapalı kullanım alanına sahip olacak. 

Aynı ihale kapsamında, mevcut Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okullarımızın eğitim gördüğü binanında dış cephe yalıtım ve kaplaması da yapılacak.

NİKSAR UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEK OKULU'NA BEŞ BÖLÜM

AK Parti Niksar İlçe Başkanı Mustafa Eraslan, Niksar Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu'na 5 bölüm açılacağını belirtti. Başkan ERARSLAN konuyla ilgili aşağıdaki açıklamaları yaptı.

"Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Rektörlüğü tarafından YÖK'e teklif edilen bölümlerden 5'i kabul edilerek, okul hizmet binası tamamlandığında açılmalarına karar verildi.

Niksar Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu'nda açılacak ve Fakülte düzeyinde eğitim verecek 4 yıllık bölümler şunlar;

1- İnsan Kaynakları ve Yönetimi,

2- Gıda Teknolojisi,

3- Restorasyon ve Konservasyon,

4- Bankacılık ve Finansman,

5- Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Niksar'ımıza hayırlı olsun diyor; başından bu yana konuyu takip eden, ödeneğin çıkmasını sağlayan 23. ve 24. Dönem Milletvekilimiz Sayın Dilek Yüksel'e, Eski ve Yeni Dönem Milletvekillerimize, İl ve İlçe Başkanlarımıza, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz."

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün924
mod_vvisit_counterDün2419
mod_vvisit_counterBu Hafta6286
mod_vvisit_counterBu Ay37760
mod_vvisit_counterToplam16841549

Şu anda 31 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız