20 Mart 2018, Salı
   
Yazı Boyutu

THY Tokat Havalimanı'na Sefer Yapsın!

thy-logo

Uzun hatta çok uzun yıllardır havaalanımız büyük bir sorun. Bir açılıp bir kapanan bir işletme. Rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu, o zamanki kısıtlı imkanlarla küçük uçaklar için bir havaalanı yaptırmış. Ancak yıllar geçtikçe bu işletme ihtiyaca cevap veremedi. Buna sebep ilk olarak pist kısa dendi. Hemen yapılan çalışmalarla pist uzatıldı. Sonra minaresi, dağı, iş uzayıp gitti.

En son olarak BoraJet firması İstanbul-Tokat arası günlük seferlere başladı. Elbette bu Tokat için büyük bir nimet oldu. Tokatlılar'da bu nimeti iyi değerlendirip uçuş doluluk oranını hep en üst sevilerde tuttu. Ancak bir sorunda uçuşların Sabiha Gökçen Havaalanı'na, yani Anadolu yakasına olması idi. Halbuki İstanbul'da ticaret ve ekonomi Avrupa yakasında. Yani Tokat'tan uçanlar, uçuştan sonra 2 saat gibi bir kara yolculuğu yapmak zorunda kalıyor.

Tokat'tan Atatürk Havalimanı'na uçuş talepleri hep karşılıksız kaldı. Bunun en büyük nedenleri ise yoğunluğu ve o alanı Dünya havacılık liginde üst sıralarda olan Türk Havayolları'nın uçuşlarında çok sık kullanması.

Sivas'tan her gün Türk Havayolları'nın Atatürk Havalimanı'na karşılıklı olmak üzere 2 adet uçuşu var. Üstelik bu uçuşlarda eğer bir istatistik yapılırsa yolcuların en az %50 oranda Tokat'lı olduğuda tespit edilecektir. Sivastan 89 TL yaptığımız uçuşu Tokattan 170 TL yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Ama artık THY gibi prestijli bir şirketin de Tokat'a uğramasını istiyoruz.

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Son Mesajlar

 • Görüntülenecek mesaj yok
 • niksar 360

  Mekke Canlı Yayın

  forum

  Albümden Resimler

  
  Niksar Hüseyingazi Köyü-6
  Niksar Hüseyingazi Köy...

  Giriş Yap

  mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
  mod_vvisit_counterBugün1042
  mod_vvisit_counterDün1917
  mod_vvisit_counterBu Hafta2959
  mod_vvisit_counterBu Ay40517
  mod_vvisit_counterToplam16290423

  Şu anda 73 ziyaretçi online.
  Facebook Sayfamız

  Niksar Hava Durumu

  Niksar  

  Facebook Sayfamız