23 Ocak 2019, Çarşamba
   
Yazı Boyutu

Gölet Gözden Çıkartıldı mı?

koydenhaber

sulugol golet

Bölgemizde Su konusu bugün için pek dikkat çekmese de, gelecek onlu yıllarda dünyada Su savaşlarının olacağı bir gerçektir.

Niksar Su konusunda çok zengin olmasa da, kendi şartlarına fazlası ile yetecek konumdadır. Niksar'ın çoğrafi yapısı Ovası ile dikkati çekerken, kırsal alanlardaki arazi yapısı ile de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır.

Su gelecek için önemli olduğu kadar, geçmişte de çok önemli olduğu için Niksar'ın verimli Topraklarının daha çok ürün vermesi ve halkın verimli Toprakları en iyi değerlendirmeleri için başlatılan güzel çalışmaların başında SULUGÖL GÖLETİ de vardır.

Niksar Sulugöl Göleti 1970 li yıllarda yapılmış, göletin bulunduğu alan vatandaşlar tarafından parası ödenerek istimlak edilmiş ve hizmete sunulmuştur.

Sulugöl Göleti Niksar'ın en verimli arazilerine hayat vermektedir, yapılan çalışma çok değerli olmasına rağmen, SULUGÖL GÖLETİ bugüne kadar tam anlamı ile sağlıklı çalıştırılamamıştır.

Sulugöl Göletinin verimli topraklara can katması için harcanan milyarlar ne yazıkki birileri tarafından boşa verilmek isteniyor.

Sulugöl Göletinden sulama amaçlı su kullanan vatandaşlar Gazetemize kadar gelerek Gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin'e dertlerini dile getirerek; " Cemalettin bey Sulugöl Göletine geçen yıl para harcandı, göletin su kaçağı yıllardır devam ediyor, şikayetlerimiz üzerine yetkililer konuya çözüm bulmak için çalışma yaptılar ancak bir çözüm yine bulunamamış, gel su kaçağını yerinde gör, buğün Göletten su kaçağı devam ediyor, ayrıca Göletin dolması için Şahnalan, Ereç köyleri bölgesinden gelen suyun gölete degil, Yarbaşı köyü tarafındaki dereye boşa akmaktadır, Göletin suyu bu dönemde dolmazsa ne zaman dolacak, zaten yaz aylarında suya ihtiyaç olduğunda su bulamıyoruz, Göletin su tahliye kapakları yukarıda yapıldığı için göletin suyunu sağlıklı kullanamıyoruz, yıllardır devletin verdiği paralar havaya uçup gidiyor, devlet vatandaşa hizmet yaptım, iş yaptım diye düşünüyor, biz vatandaşlar hizmetin olmamasından yakınıyoruz, bizim derdimizi kim çözecek?" diyerek seslenişte bulundular.

Niksar Sulugöl Göleti artık sağlıklı hale gelmelidir, bugünki teknik ve teknoloji ile bu sıkıntılar giderilemiyorsa, işin çözülmemesinde art niyet ve çıkar ilişkileri ortaya çıkmış olur.

Yöre Çiftçileri Niksar Sulugöl Göleti’nin çözüm bulmasını bekliyor.

Kaynak: Yeşil Niksar

tisgenclik

1970 li yıllarda Köyümüz Gençleri(!) Gölette....

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Son Mesajlar

 • Görüntülenecek mesaj yok
 • niksar 360

  Mekke Canlı Yayın

  forum

  Albümden Resimler

  
  Niksar Hüseyingazi Köyü - 2014-2
  Niksar Hüseyingazi Köy...

  Giriş Yap

  mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
  mod_vvisit_counterBugün68
  mod_vvisit_counterDün2419
  mod_vvisit_counterBu Hafta5430
  mod_vvisit_counterBu Ay36904
  mod_vvisit_counterToplam16840693

  Şu anda 60 ziyaretçi online.
  Facebook Sayfamız

  Niksar Hava Durumu

  Niksar  

  Facebook Sayfamız