25 Mayıs 2018, Cuma
   
Yazı Boyutu

360 Derece Niksar Fotoğrafları Çekildi

0 yoreselhaber

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Kentleri Tanıtımı" programına destek çerçevesinde Niksar'ın 360 derece interaktif fotoğrafları çekildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın “Kentleri Tanıtımı” programına destek çerçevesinde 19-20 Ocak 2012 tarihlerinde Niksar'ın 360 derece interaktif fotoğrafları çekildi. Axima İnteraktif medya firması adına çalışmaları gerçekleştiren fotoğraf sanatçısı Ahmet ZIRH kentin birçok noktasında ve tarihi eser niteliği taşıyan yapıların çevresinde kültürel dokunun yansıtılması amacıyla fotoğraflamalar yaptı. Niksar'ın meydanlarında, tarihi köprülerde, Melik Gazi, Niksar Kalesi, kümbetler ve de kentin giriş ve çıkışlarında yapılan çalışmaların başarılı geçtiğini söyleyen fotoğrafçı Ahmet ZIRH; “Sizler, Niksarlılar çok şanslısınız. Günümüzde dört bir yanı tarih dolu ve kültürle yoğrulmuş bir kentte yaşamak için insanlar can atıyor.. Ben Niksar'a ilk kez geldim. Havanın soğuk olmasına rağmen Niksar'da çalışmaktan zevk duydum. Böylesine tarihi değerlere sahip bir kentte çalışmak gerçekten keyif verici. Size çalışmalarım hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Bu interaktif çalışmamızı çok geniş açılı (Balık Gözü) objektif ile ve özel bir sehpa kullanılarak yapıyoruz. 4 açıdan panoramik görüntülerini kaydettiğimiz görselleri bilgisayar ortamında bütünleştiriyoruz. Çalışmanın sonucunda Niksar'ı merak edip, gezip görmek isteyenler internet ortamında, Niksar'ın caddelerinde, sokaklarında dolaşabilecekler ve tarihi yapıların çevrelerinde rahatlıkla gezebilecekler.” dedi.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın web Sitesinde yayınlanacak olan fotoğraf çalışmasının Niksar'ın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirten Ahmet ZIRH; “Türkiye'deki birçok tarihi değer taşıyan kentlerin çekimlerini yaptık. Niksar da bunlardan biri olmasa bizi Niksar'a göndermezlerdi. Niksar tarihte başkentlik yapmış bir kent olarak mutlaka gelinip görülmesi gereken bir şehir. Ben sadece Beylikler ve Selçuklu dönemi eserleriyle karşılaşacağımı tahmin ediyordum ama Bizanslılar, Romalılar hatta Hitit ve Lüvi dönemi eserlerini de Niksar'da gördüğümde şaşırdım. Niksar gerçekten Tarih ve kültür dolu” diyerek Niksar hakkındaki düşüncelerini paylaştı.
Kaynak: Niksar Danişmend

 

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Son Mesajlar

 • Görüntülenecek mesaj yok
 • niksar 360

  Mekke Canlı Yayın

  forum

  Albümden Resimler

  
  Niksar Hüseyingazi Köyü-7
  Niksar Hüseyingazi Köy...

  Giriş Yap

  mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
  mod_vvisit_counterBugün220
  mod_vvisit_counterDün1301
  mod_vvisit_counterBu Hafta5266
  mod_vvisit_counterBu Ay35125
  mod_vvisit_counterToplam16469751

  Şu anda 57 ziyaretçi online.
  Facebook Sayfamız

  Niksar Hava Durumu

  Niksar  

  Facebook Sayfamız